Biyografi

Gökhan ALADAĞ


Malatya doğumludur. Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü bitirmiş ve aynı yıl Bingöl iline müzik öğretmeni olarak atanmıştır.

2012 Yılında Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünün açmış olduğu sınavı kazanarak burada yüksek lisans eğitimine başlamış ve 1.lik dercesi ile mezun olmuştur.

2011 yılında Burdur genç yetenekler festivaline piyano ile katılmıştır.

2014 yılında şefliğini yaptığı Bingöl Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Gençlik Korosu İle Ankara'da,

2015 yıında yine Bingöl Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Gençlik Korosu İle İstanbul'da,

2016 yılında kurmuş olduğu Bingöl Acapella korosu ile Ankara korolar festivalinde sahne almış ve çeşitli ödüller almaya hak kazanmıştır.

2014 Yılında Müzik Eğitimi Yayınları etiketi ile; editörlüğünü Prof.Dr Süleyman TARMAN' ın yapmış olduğu" Üç Adımda Klasik Gitar-1" ,

2015 yılında yine Süleyman TARMAN editörlüğünde "Solfej-1" ve 2016 yılında Bemol Müzik Yayınları ile çıkarmış olduğu piyano eserlerinden oluşan "Yansımalar" isimli piyano albümünü yayınlamıştır.

2016 yılında bir çok sanatçının bir arada şarkı söylemesine imkan sağladığı "Bingöl İçin Söyle-1" isimli çalışmasına imza atan ALADAĞ 2018 yılı içersinde Müzik Eğitimi Yayınları ile Çok Sesli Koro Albümü çalışmalarına devam etmektedir.